קידום תמונות בגוגל – הדרך לקבל עוד תנועה לאתר

| מאת :

קידום תמונות בגוגל, או במילים אחרות אופטימיזציה לתמונות, זו פעולה חשובה, שלא מעט בעלי אתרים נוטים להזניח.

מדוע זה כל כך חשוב? וכיצד מבצעים את הדברים באופן הנכון ביותר? ריכזנו עבורכם את כל הפרטים.

קידום תמונות בגוגל

אין אתר מוצלח שאין לו תמונות איכותיות וטובות. תפקיד התמונות הוא להפוך את האתרים/מאמרים/פוסטים לאטרקטיביים עבור הגולשים, לתפוס את תשומת ליבם ולהמחיש באופן ברור את מה שלא תמיד קל להסביר רק באמצעות מילים.

הרי יש את המשפט הנדוש של תמונה אחת שווה…

אז למה בתור בעלי אתרים אתם חייבים לדאוג לנושא של קידום תמונות בגוגל?

בשנת 2018, חיפוש ב-Google Images (גוגל תמונות) היווה 22.6% מכלל החיפושים באינטרנט (מקור).

יש לא מעט גולשים שאוהבים לחפש מוצרים, תכנים ועוד דרך גוגל תמונות.

לכן, ביצוע של אופטימיזציה לתמונות באתר שלכם, אותן כמובן גוגל סורק, הוא קריטי ויסייע לכם להיחשף לקהלים חדשים – כאלו שחיפשו תמונות במנוע החיפוש של גוגל תמונות (Google Images) – ולהביא תנועה נוספת לאתר. רוצים לדעת איך לעשות את זה? היוועצו ביועץ SEO.

נוסף על כך, ישנם לא מעט ביטויים בהם תוכלו למצוא תוצאות של גוגל תמונות כחלק מתוצאות החיפוש הרגילות:

גוגל תמונות בתוצאות החיפוש לאחר קידום

אז מה זה אומר קידום בגוגל תמונות?

בדיוק כפי שאנו בוחרים בקפידה מילות מפתח לתוכן לאחר ביצוע מחקר מילים ומטמיעים אותן בעמוד מסוים באתר, מבצעים אופטימיזיצה לכותרות של המלל ואופטימיזציה לתיאורים של עמודי האינטרנט כחלק מעבודת קידום האתר שאנחנו עושים ללקוחות, כך גם תמונות מחייבות אופטימיזציה, וזאת על מנת למשוך יותר 'טראפיק' (תנועה), לאתר האינטרנט שלנו או לכל מקום אחר בו בחרנו לפרסם את התמונות. אז מה עוד?

משקל התמונה וקידום חכם של התמונות

הדבר החשוב הבא אותו חשוב לדעת בנוגע לקידום בגוגל תמונות הוא שבמקרים רבים התמונות שוקלות הרבה ולכן הן משפיעות במידה ניכרת על מהירות הטעינה של האתר.

כאשר התמונות כבדות מאד (וההמלצה היא לא להעלות לאתר תמונות אשר שוקלות למעלה מ-100 KB), הן משפיעות על פרק הזמן שלוקח לעמוד להיטען וזה מן הסתם פוגע בחווית המשתמש אשר גולש באתר שלנו. כיוון שגוגל בודקת את המהירות של האתר שלנו בזמן טעינה, חשוב לצמצם את משקל התמונות, תוך פגיעה מינימלית באיכותן, וזאת טרם העלאתן לאתר. פעולה זו תאיץ את טעינת האתר ותשפר את חווית הגולשים בו.

איך אפשר להוריד משקל של תמונות?

יש כמה שיטות כלים פשוטים שיכולים לעזור לכם להקטין את משקל התמונה שלכם, הנה כמה מהם:

 • העלו מראש תמונות ברזולוציה שמותאמת לאתר אינטרנט עד 1900 פיקסלים רוחב בתמונות סלייד והרבה פחות מזה בתמונות פשוטות לתוכן. למה? כי כמות הפיקסלים משפיעה על משקל התמונה.
 • הצייר הפשוט של הווינדוס:

  אופטימיזציה לתמונות בגוגל דרך תוכנת צייר

 • Tinypng – כלי וובי מעולה שכל מה שצריך לעשות הוא להעלות את התמונה שלכם והוא כבר ידאג לכיווץ במשקל שלה
 • כאן כתבנו על 7 כלים לעריכת תמונות בחינם >>

קידום תמונות בגוגל – הלכה למעשה

 • בצעו אופטימיזציה של גודל התמונה – העלו את התמונה במימדים הנכונים. חבל להעלות תמונה גדולה מדי שפשוט תאט את מהירות טעינת העמוד.
 • ערכו את שם התמונה (Title) – חשוב לתת לכל קובץ תמונה שם מיוחד הקשור למאפייני התמונה, דבר אשר יכול לעזור לא רק בכל הקשור אל שיפור האופטימיזציה במנוע החיפוש של גוגל, אלא גם להגדיל את הסיכוי שהתמונה תופיע בתוצאות התמונות של גוגל, דבר שיוביל לקבלת תנועה יפה לאתר שלכם.
 • הנגישו את התמונה (תגית Alt) – חשוב להנגיש את התמונה למנוע החיפוש של גוגל תמונות, קרי, להסביר מה רואים בה. כאן ניתן להשתמש בתג ה-ALT המפורסם. שכן, בתג בו ניתן לשלב מספר מילים המתארות את שרואים בתמונה. בנוסף, בעלי מוגבלויות יוכלו לשמוע מה יש בתמונה על פי התיאור בתגית. אפשרות נוספת היא לרשום טקסט הצמוד לתמונה ומתאר את מה שמופיע בה (Caption). נקודה חשובה נוספת אותה יש להפנים היא שכתיבת הטקסט שמתאר את התמונה צריך להיות איכותי, שכן בגוגל מקפידים על דברים אלו. כמובן שלא רק הטקסט צריך להיות איכותי, אלא גם התמונות ותמיד רלוונטיות לתוכן אליו הן מוצמדות.
 • ודאו שהתמונות מופיעות בקובץ מפת האתר (sitemap.xml) – כמובן שיש לוודא שאותה מפת האתר אותה בניתם מתעדכנת בקביעות לגבי כל התמונות אותם אתם מעלים באתר שלכם. לאחר מכן, רצוי לבדוק מהי כמות התמונות שנקלטו ומופיעות באינדקס של גוגל תמונות (Google Images).
 • ודאו שניתן לסרוק את התמונות – תמיד חשוב לוודא שאין שום דבר שחוסם את הגישה של גוגל לתיקיית התמונות שלכם ומונע ממנו לאנדקס את התמונות שלכם. בנוסף, תמיד יש לוודא שהרובוט שתפקידו לאנדקס את התמונות לא נחסם על ידכם.

אז מדוע להקפיד על קידום תמונות בגוגל?

חשוב להקפיד על קידום במנוע החיפוש של גוגל תמונות משום שאם תעשו את זה נכון, תזכו לתנועה גדולה יותר לאתר שלכם וקרוב לוודאי שהתמונות שלכם יופיע במיקומים גבוהים בפלט מנוע החיפוש של גוגל בעת חיפוש תמונות!

סיבות נוספות הן: תמונות יעזרו בחיזוק הדף בביטויי מפתח מסויימים וגולשים רבים פשוט אוהבים לקרוא מאמר איכותי בו משולבות תמונות או דפי אתר בהם משולבות תמונות, שילוב של תמונות בין הפסקאות השונות עוזר "לשבור" את הטקסט ומקל על עיני הגולש ובכך משפר את חוויית הגלישה שלו באתר.

בהצלחה!

*מאמר זה נכתב ע"י אורי שחם – מנהל מחלקת SEO בלינקשייק.

 

אהבתם? שתפו את החברים!
מובייל
קניית צפיות ביוטיוב מישראל
מה זה seo marketing

חדשות עדכונים וכלים שימושיים