קניית אתרים מוכנים ומקודמים – האם זה משתלם ומה חשוב לבדוק?

| מאת :

לקניית אתרים מקודמים מאיתנו, השאירו פרטים:


  אנחנו חיים בעידן דיגיטלי ולכן באופן טבעי ישנם נכסים דיגיטליים רבים, ובפרט אתרי אינטרנט, שכבר הפכו למוכרים ויש אליהם תנועה נרחבת וקבועה והם מוצעים למכירה. קניית אתרים קיימים היא תחליף להקמת אתר מאפס, ובמקרים רבים זו בחירה משתלמת מאוד.

  איך בוחנים כדאיות השקעה באתר פעיל? מי יכול להרוויח מרכישת אתרים? איך מתמחרים אתרים? כמה כסף שילמה זכיינית הטלוויזיה רשת לקבוצת Fox עבור שותפות באתר אופנה עוד לפני שהוא החל לפעול? תשובות מפורטות לכל השאלות הנ"ל, ולאחרות, תמצאו כאן בעמוד.

  באילו מקרים קניית אתרי אינטרנט היא אופציה שכדאי לשקול?

  קניית אתרים מוכנים יכולה להניב תועלת רבה ורווחים משמעותיים ב-2 מקרים עיקריים:

  1. התפתחות מקצועית והתרחבות בתחום המומחיות שלכם – כך למשל מאמנת כושר יכולה לרכוש בלוג ספורט ותזונה משגשג ולמנף אותו לטובת לקוחות חדשים רבים.
  2. השקעה – בדיוק כמו נדל"ן או מוצרים שונים בשוק ההון, גם קניית אתרי אינטרנט שמקודמים היטב עשויה להניב תשואה גבוהה בדמות הכנסה פסיבית (על בסיס תוכניות שיווק שותפים, פרסומות ועוד דרכים). במקרים אחרים, הפוטנציאל טמון באפשרות להשביח אתר ולמכור אותו בהמשך בסכום גבוה יותר.

  מהם היתרונות של רכישת אתרים על-פני הקמת אתר חדש?

  קניית אתרים מוכנים היא קיצור דרך משמעותי בהשוואה לבניית אתר מאפס. קודם כל, ההקמה עצמה נמשכת מספר שבועות ובפרט אם מדובר באתר מורכב ועשיר בתכנים. לאחר מכן, כדי לקדם אתר שגוגל עדיין לא מכיר (וגם לא הגולשים) נדרשת עבודה מאומצת של חודשים רבים, ובתחומים התחרותיים קידום אתרים בגוגל מצריך עוד יותר סבלנות – לפחות שנה – במהלכה מוסיפים תכנים לאתר ובונים לו קישורים מאתרים אחרים.

  ברכישת אתר אינטרנט מוכן אתם נהנים מנפח תנועה משמעותי כבר מחר בבוקר, ובעידן שבו זמן הוא משאב קריטי, קניית אתרי אינטרנט היא דרך יעילה מאוד לעקוף את המתחרים במהירות. בפרט זהו המצב כשמדובר על אתר שכבר צבר מוניטין חיובי ולפעמים גם נכסים נלווים (למשל רשימת תפוצה רחבה).

  בנוסף, כדאי להשוות את העלות של אתר חדש אל מול זו של אתר קיים ומקודם. בניית אתר איכותי תעלה לכם לא מעט כסף (לרוב מדובר בעשרות אלפי שקלים), וגם השירות של חברת קידום אתרים לא ניתן כמובן בחינם (ועולה בדרך כלל 2500-5000 ש"ח, תלוי רמת תחרות בתחום). מכירת אתרים הפכה בשנים האחרונות לאופציה נפוצה, ולכן אפשר למצוא אתרים מצליחים שעומדים למכירה במחירים משתלמים.

  קניית אתרים מוכנים

  קניית אתר מוכן

  קניית אתרים – איזה פרמטרים כדאי לבחון כדי לדעת אם המחיר משתלם?

  חשוב להדגיש: רכישת אתרים מצריכה בקיאות מסוימת.

  כמו דירה, שהערך שלה מושפע משורה ארוכה של פרמטרים ולכן לא תמיד קל לדעת אם המחיר שבו היא מוצעת גבוה או נמוך, ואם כדאי לקנות אותה, כך גם קניית או מכירת אתרי אינטרנט מחייבת בדיקה של גורמים רבים. העיקריים שבהם הם:

  • נפח התנועה לאתר – הנתון הבסיסי, וכדאי לבדוק אותו לאורך תקופה ממושכת על-מנת לזהות גם מגמות משמעותיות ולא רק את הנפח הנוכחי. מומלץ לבחון גם את שיעור הנטישה ואת משך השהייה הממוצע באתר. עוד פרמטר רלוונטי מאוד הוא מקורות התנועה המובילים לאתר, ובפרט ההבחנה בין תנועה אורגנית ויציבה לכזו שהגיעה לאתר דרך פרסום בגוגל או באמצעות אפיקים ממומנים אחרים (ולכן עלולה להיעלם ברגע שמפסיקים את הקמפיין).
  • תחום המומחיות של האתר – קניית אתר שמתמקד בטרנד שעלול להיעלם בדיוק כפי שהתעצם בבת אחת כרוכה בסיכון לא מבוטל. לעומת זאת, אתרים בנישות שיעוררו עניין גם בעתיד הקרוב והרחוק יותר כדאיים יותר להשקעה.
  • עלות התפעול – כמה זמן וכמה כסף נדרשים כדי לתחזק את האתר.
  • מקורות ההכנסה – האם לאתר יש רשימת לקוחות, כמה עסקאות מבוצעות דרכו בחודש ומה השווי שלהן, האם הוא מוכר פרסומות ועוד מידע שלפיו אפשר לחשב את פוטנציאל הרווח.

  רכישת אתרים – באיזה תחומים זה כדאי במיוחד?

  כמו בכל תחום, מי שמצליח לזהות הזדמנויות אמיתיות – כלומר אתרים שהערך שלהם לא משקף את מלוא הפוטנציאל – ירוויח יותר. בהקשר של קניית אתרים, הרעיון הוא למצוא כאלה שאפשר לפתח ולהשביח בעלות סבירה.

  לפעמים כדאי אפילו לקנות אתר קיים שעדיין לא החל לפעול. דוגמה טובה לכך היא העסקה שבה זכיינית הטלוויזיה רשת שילמה 50 מיליון ש"ח עבור 25% מהבעלות על אתר טרמינל X (ששייך לקבוצת פוקס). דוגמה נוספת לעסקה בולטת בארץ היא קניית אתר אינפומד שמספק מידע מעמיק ואמין בתחומי הרפואה ע"י חברה להפצת תרופות (על-פי שווי של 12 מיליון ש"ח).

  רכישת אתרים עשויה להיות משתלמת במיוחד גם בתחומים של בעלי מקצוע כמו באתרים של חברת שיפוצים, הובלות, הדברה, תריסים, אינסטלטורים, חשמלאים ועוד. קניית אתר מקודם שמקבל עשרות, מאות או אלפי לידים בתחומים אלו מדי חודש יכולה להניב לכם הכנסה פאסיבית של אלפי שקלים, שכן לתחומים אלו תמיד יש ותמיד יהיה ביקוש וממכירת הלידים לבעלי מקצוע תוכלו להרוויח יפה מאד.

  מכירת אתרים – איפה אפשר למצוא אתרים למכירה?

  בחו"ל ישנן פלטפורמות שונות למכירת אתרים, וביניהן אפשר לציין את Flippa וגם את Empire Flippers. בארץ ישנו האתר Floop שדרכו ניתן לבצע רכישת אתרים מסוגים שונים. עוד אופציה היא לחפש אתרים בתחום הפעילות שלכם – ולהתעניין אצל הבעלים שלהם האם הם רוצים למכור. כאמור, פוטנציאל לתשואה גבוהה באמת קיים לאו דווקא באתרים שמדורגים ראשונים, אלא באלה שממוקמים בתחתית דף תוצאות החיפושים הראשון ואפילו בדפים השני והשלישי (כמובן אחרי בדיקות יסודיות).

  גם דרכנו תוכלו לקנות נכסים דיגיטליים ואתרים בתחומים שונים, כמו אתר בתחום התריסים, אתר בתחום של ניכיון שיקים, אתר בתחום האחזקות ועוד. כמובן שניתן גם לשכור את האתרים לתקופת זמן מוגדרת מראש בתשלום חודשי קבוע, לבדוק אם הלידים מתאימים לכם ובהמשך להשלים את רכישתם.

  קניית ומכירת אתרים – שאלות ותשובות חשובות:

  האם נדרש ליווי של עו"ד לצורך רכישת אתר?

  כמו בכל עסקה, ייעוץ משפטי מקצועי עשוי למנוע טעויות ולהבטיח שמירה על כל האינטרסים המהותיים שלכם.

  איך אפשר למצוא את כל המידע לגבי ביצועי האתר?

  ישנם כלים שונים כמו גוגל אנליטיקס או Ahrefs שמספקים תמונת מצב מפורטת, עדכנית ומדויקת לגבי מספר הכניסות לאתר, המקור שלהן, בכמה עמודים ביקרו הגולשים בממוצע ועוד ועוד. מומלץ להיעזר במומחים בתחום כדי להגיע למידע ולתובנות.

  מה סדר הגודל של עסקאות מכירת אתרים?

  ברוב המקרים כמה עשרות אלפי שקלים, אבל יש כאמור גם עסקאות בסדרי גודל של מיליונים.

  איך מתבצעת בפועל קניית אתרי אינטרנט?

  הבעלים הנוכחיים של האתר יעביר לכם באופן מסודר, כמובן על בסיס חוזה, את הדומיין, את הבעלות על האתר, את הקבצים הדרושים לצורך התפעול השוטף (תוכן, גרפיקות ועוד) וגם נכסים שקשורים אליו (למשל פרופילים ברשתות החברתיות השונות, חשבון גוגל אנליטיקס ועוד).

  האם אפשר לרכוש אתרים מקודמים דרככם?

  כן, בהחלט.

  אנחנו מבצעים מכירת אתרים במגוון רחב של תחומים. כל האתרים אותם אנו מוכרים מקודמים אורגנית בגוגל ויכניסו לכם לידים מהיום הראשון. צרו עמנו קשר לקבלת פרטים נוספים.

  לקניית אתרים מקודמים מאיתנו, השאירו פרטים:


   אהבתם? שתפו את החברים!
   מדריך מקיף כלי מנהלי האתרים
   רישום לשיווק שותפים איביי
   5 טעויות נפוצות בקידום אתר

   חדשות עדכונים וכלים שימושיים