בחירת אחסון איכותי לקידום אתר בגוגל

| מאת :

בחירת חברת אחסון היא אחת ההחלטות הראשוניות החשובות ביותר שאתם צריכים לקבל כשאתם מקימים אתר חדש, בין היתר בגלל שיש לה השפעה רחבה על קידום האתר שלכם במנוע החיפוש של גוגל. זה לא סוד שגוגל בוחנת פרמטרים רבים שמובילים לדירוג האתר שלכם, כאשר בין היתר היא תבחן את מהירות טעינת האתר, רמת האבטחה שלו, הזמינות שלו בעת סריקה של הרובוט וגורמים נוספים.

ראשית, לפני שנצלול לפרמטרים שציינו כעת ונסביר כיצד חברת האחסון שאתם בוחרים קשורה בהם, נפרט מהם סוגי האחסון הקיימים בשוק.

סוגי האחסון הקיימים בשוק

כיום יש ארבעה סוגי אחסון – שרת ייעודי, שרת שיתופי, שרת VPS  ושרת בענן, כאשר האחרון נחשב לפתרון המוביל בשנים האחרונות – שם אנחנו ממליצים על Cloudways באופן חדש משמעי. שרת ייעודי הוא שרת פיזי שמיועד אך ורק לצרכים שלכם, אולם רוב המשתמשים בו הם חברות גדולות, זאת עקב עלויות תחזוקה גבוהות שעסקים קטנים מתקשים לעמוד בהן.

הבא בתור הוא שרת שיתופי, שגם הוא שרת פיזי, אולם ההבדל הוא שכאן אתם חולקים את משאבי השרת יחד עם משתמשים נוספים. מחירו של השרת זול ביחס לשאר סוגי השרתים, דבר שנובע מהיקף משאבים נמוך יחסית וסבירות גבוהה יותר לתקלות חוזרות באתרים שלכם.

סוג נוסף של שרת הוא שרת VPS. מדובר בשרת וירטואלי בו אתם מקבלים משאבים משלכם, אבל השרת עדיין משמש משתמשים נוספים.

הפתרון האחרון, וכפי שאמרנו – המוביל בשוק בשנים האחרונות, הוא שרת בענן. האפשרות הזאת היא האפשרות הבטוחה ביותר, מאחר והמידע שאתם מאחסנים באותו שרת משוכפלת על גבי מספר שרתים שונים, כך שאתם כמעט ונמנעים מתקלות.

לחצו כאן וקבלו 25% הנחה למשך 3 חודשים על אחסון אתרים בענן דרך קלאודוויז.

אחסון אתר אינטרנט

לאחר שהבנתם מהם היתרונות והחסרונות של כל מוצר, אפשר לצלול להיבטים שגוגל בוחנת ומי שאחראי עליהם הוא חברת האחסון שאתם בוחרים:

מהירות טעינת האתר

פרמטר זה חשוב במיוחד לחווית המשתמש של הלקוח, זאת מאחר ואתר איטי שנטען ביותר מ-1 שניות (הרף שהציבה גוגל) עלול לגרום ללקוח שלכם לנטוש את האתר. מהירות טעינת האתר מורכבת מכמה גורמים שונים, כאשר אחד הבולטים בו הוא המשאבים שיש לשרת שעליו מאוחסן האתר שלכם. לרוב, בשרת שיתופי זמן הטעינה יהיה הנמוך ביותר, זאת מאחר ומשתמשים רבים משתמשים באותם המשאבים של השרת. לעומת זאת, שרת VPS מאפשר מהירות גבוהה יותר מאחר ויש משאבים שמוקצים לכל משתמש בנפרד. אם אתם מעוניינים להגדיל עוד יותר את המהירות, עדיף להשתמש בשרת ייעודי או שרת בענן, שהשימוש בהם מתבצע אך ורק על ידכם ולכן המהירות הרבה יותר גבוהה משאר הפתרונות. זאת ועוד, מהירות טעינת אתר משפיעה מאד על כל תהליך של קידום אתרים בגוגל, וזו סיבה נוספת לדאוג לקבל באלמנט זה ציון גבוה ככל הניתן.

רמת האבטחה של האתר

גוגל מייחסת חשיבות גבוהה מאוד לרמת האבטחה של האתר מתוך הבנה שהגולש יכול להיתקל באתרים מפוקפקים שיפגעו בו. לכן, אחד מהפרמטרים הבולטים שהיא בודקת הוא האם לאתר שלכם יש תעודת SSL. לשם כך, עליכם לוודא שחברת האחסון שלכם מאפשרת לכם להתקין תעודה מסוג זה בצורה פשוטה.

זמינות האתר

רוב חברות האחסון יבטיחו לכם זמינות של האתר ב-99.99% מהזמן. כלומר, האתר שלכם אמור להיות באוויר כל הזמן. היבט זה קריטי עבור הדירוג שלכם, מאחר והרובוט של מנוע החיפוש יבקר באתר ובמידה ולא יוכל לסרוק אותו (עקב אי-זמינות), זה לא סימן טוב. לכן, עליכם לוודא שחברת האחסון שאתם בוחרים בה מתחייבת ואכן מספקת אחוזי זמינות גבוהים.

זמינות אתר

סיכום

לאור ההיבטים שכתבנו, חשוב שתכירו את פתרון האחסון בענן. בשונה משרתים פיזיים, שרת בענן הוא שרת שמשוכפל ומגובה על גבי מספר שרתים, כך שהוא מבטיח זמינות גבוהה הרבה יותר. מעבר לכך, רמת אבטחת הנתונים גבוהה גם כן בהשוואה לפתרונות אחרים מאחר ומדובר בשרת וירטואלי שלא יכול להינזק וכן רמות אבטחת המידע גבוהות מאוד. בנוסף, משאבי השרת משמשים רק אתכם, דבר שמוביל למהירות גבוהה יותר של טעינת האתר.

על הכותב

אור פיאלקוב, בן 38, מייסד ומנכ”ל חברת פיאלקוב דיגיטל, חברה המתמחה בפרסום בגוגל ומגוון ערוצים נוספים. מומחה בשיווק דיגיטלי, מעביר סדנאות והרצאות בנושא שיווק בעזרת כלים מתקדמים לחברות וליחידים. הבעלים של חברת  EasyCloud – אחסון אתרים, חברה שמנגישה את עולם אחסון האתרים בענן בעזרת Cloudways לכל אחד. דרך חברות אחסון הענן הגדולות בעולם עם ממשק נוח, אבטחת אתרים מקסימלית ומחיר מעולה.

אהבתם? שתפו את החברים!
רישום לשיווק שותפים איביי
קידום תמונות בגוגל Images
מה זה שיווק שותפים

חדשות עדכונים וכלים שימושיים