תוכנות לעריכת תמונות אונליין בחינם [נשבעים!] שכדאי שתכירו

| מאת :

תמונות הן מרכיב משמעותי מאוד בכל אתר, ובנוסף הן חלק מרכזי בנוכחות של כל עסק ברשתות החברתיות. לאור זאת, עיצוב תמונות אונליין הוא פעולה בעלת ערך רב עבור בעלי עסקים, ואם אפשר לעשות זאת בחינם לגמרי, זו כמובן אופציה משתלמת במיוחד. חשוב להדגיש שבחלק מהמקרים, התוכנות בנויות כך שרק חלק מהפיצ'רים שהן מציעות הם חינמיים, וכדי להשתמש באחרים כבר נדרשת הורדת גרסה מקצועית יותר, בתשלום – אבל גם כך ישנן שלל אפשרויות של עריכת תמונות און ליין בלי לשלם ולו אגורה, שממש כדאי להכיר.

עם עריכת תמונות אונליין חינם תוכלו להפוך כל תמונה למרשימה בקלות, ביעילות, ולא פחות חשוב – ללא כל עלות. ריכזנו בעבורכם 6 תוכנות מומלצות לעריכת תמונות אונליין.

הסוגים השונים של הפעולות במסגרת עריכת תמונות און ליין

עריכת תמונות אונליין כוללת 3 סוגים של פעולות:

  1. שדרוג האסתטיות של התמונה – על-מנת ליצור חוויית משתמש טובה יותר לגולשים באתר, או למשוך מקסימום תשומת לב בפייסבוק, אינסטגרם, פינטרסט וכו'. גם בלי להיכנס להסברים מפורטים לגבי מה זה SEO, רצוי לדעת שחוויית משתמש אופטימלית תורמת גם לדירוג מחמיא בגוגל.
  2. הסתרת פרטים שאי אפשר לחשוף – פרטים מזהים אודות אדם, פנים של מישהו שלא מוכן להיחשף וכו'. הדרכים המקובלות לעשות זאת עם תוכנה לעריכת תמונות אונליין הן פיקסליזציה או טשטוש (Blur).
  3. הקטנת גודל תמונה – מטרת פעולה זו היא אופטימיזציה למנועי חיפוש: אם הקובץ שאותו מעלים לאתר יהיה כבד מדי, הוא עלול להאט את מהירות הטעינה של הדף וכתוצאה מכך ייפגע הציון שמעניקה לו גוגל. עוד כדאי לציין בהקשר זה כי במסגרת כמעט כל קידום בגוגל תמונות הן מרכיב חשוב, וכי על-מנת שמנוע החיפוש "יבין" מה מהות התמונה, חובה להוסיף לה תגיות ALT עם כותרת ותיאור.
תוכנה לעריכת תמונות אונליין
תוכנה מובילה לעריכת תמונות

תוכנות עריכת תמונות אונליין חינם מומלצות

יש לא מעט תוכנות ואתרים שמאפשרים את סוגי הפעולות הנ"ל במסגרת עריכת תמונות אונליין. האופציות המומלצות ביותר הן:

1.  Facepixelizer

אתר שמציע ממשק בסיסי מאוד של עיצוב תמונות אונליין. מתאים במקרים שבהם המטרה היא להסתיר פרטים מסוימים – באמצעות טשטוש, פיקסול או הדבקת מסכת אנונימוס על אזור מסוים בתמונה שלכם. ניתן לבחור בין ביצוע ידני של הפעולות הנ"ל לבין פעולה אוטומטית על סמך מנגנון זיהוי פנים.

2. Picasa

שירות עריכת תמונות אונליין שנרכש ע"י גוגל ב-2004 אם כי כמעט ולא פותח מאז. גם כך הוא מציע לא מעט כלים ואפשרויות, ועוד יתרון הוא הממשק היעיל שמאפשר למצוא בקלות תמונות ששמורות אצלכם במחשב.

3. Remove.bg

עוד אתר שמציע פיצ'ר ספציפי מאוד של עריכת תמונות במחשב – הסרת הרקע. היתרונות הם הביצוע המהיר מאוד ופשטות הפעולה – כל מה שאתם צריכים לעשות הוא להעלות תמונה, וללחוץ על כפתור. אמנם לא תמיד התוצאה מושלמת, אבל ברוב המקרים היא טובה מאוד.

4. GIMP

תוכנת קוד פתוח עם שלל אפשרויות של עיצוב תמונות אונליין חינם לחלוטין כיאה לקוד פתוח. הממשק אמנם לא מאוד ידידותי למשתמש, אבל יש בו שלל אופציות כמו תמיכה בשכבות, ערוץ אלפא, תמיכה באנימציה ועוד. כדאי ללמוד לעבוד עם הממשק כדי להגיע לתוצאות מרשימות.

5 Squoosh

אתר עריכת תמונות אונליין שמאפשר לכווץ כל קובץ באופן משמעותי מאוד – וכך כאמור לשפר את מהירות העלייה של הדפים השונים באתר ואיתה את הציון בגוגל. חיסרון מסוים הוא העובדה שאפשר להעלות בכל פעם רק תמונה אחת, אבל התוצאה מצדיקה את הסבלנות.

6. Pixlr

ממשק עם שלל אופציות (חלקן בתשלום). מתאים במיוחד למטרות יצירתיות כמו למשל עיצוב תמונות אונליין לטובת נוכחות ייחודית ברשתות חברתיות.

עריכת תמונות אונליין חינם

האם אפשר לבצע עיצוב תמונות אונליין על כל תמונה?

לא.

ראשית, לא בכל תמונה אפשר להשתמש באתר של העסק וגם לא לטובת פוסט תמים בפייסבוק. אם מדובר בתמונה שאתם צילמתם, הדבר כמובן אפשרי וגם אפשר לבצע לה כל עיבוד שתרצו באמצעות עריכת תמונות אונליין. אבל כשמדובר בתמונה שמצאתם בגוגל, חובה לוודא שהיא אינה מוגנת בזכויות יוצרים. למרות התחושה שבאינטרנט הכל אפשרי, בשנים האחרונות ישנה עלייה של ממש במספר התביעות כנגד שימוש לרעה בתכנים שמישהו אחר יצר, ללא אישורו. עוד כדאי לדעת שגם אחרי עיבוד ע"י תוכנה לעריכת תמונות אונליין ניתן לזהות את המקור, ואם השימוש בו נעשה שלא כחוק – אתם חשופים לתביעה ובאופן כללי לתסבוכת לא נעימה.

דגש משמעותי נוסף: לא כל תמונה שניתן להשתמש בה היא גם כזו שאפשר לבצע בה שינויים. בהתאם לכך, לפני שמשתמשים באחת האופציות של עריכת תמונות אונליין חינם, יש לוודא לא רק שהתמונה מותרת לשימוש אלא שגם מותר לשנותה, ובפרט לצרכים מסחריים.

אהבתם? שתפו את החברים!
תוכן ל-seo
אחסון אתר אינטרנט

חדשות עדכונים וכלים שימושיים