קניית מנויים (עוקבים) ליוטיוב – איך לעשות זאת נכון?

| מאת :

יש לכם ערוץ יוטיוב עם תוכן בעל ערך אמיתי לגולשים, כזה שהושקעו בו מחשבה ויצירתיות והוא גם איכותי מבחינה טכנית? יש לו פוטנציאל של ממש למשוך צופים רבים ולהניב תועלת גבוהה. אבל לפעמים, ובפרט בתחילת הדרך, הערוץ זקוק לדחיפה שתיתן לו את התנופה הראשונית – וזה המניע לקניית מנויים ליוטיוב.

חשוב להדגיש: קניית עוקבים ביוטיוב אינה מותרת עפ"י המדיניות הרשמית של פלטפורמת שיתוף הווידאו הגדולה ביותר בעולם. ליוטיוב יש אינטרס ברור שלגולשים יוצגו סרטונים וערוצים שבאמת זכו לפופולריות גבוהה, וכל פעולה כמו קניית צפיות, תגובות, לייקים או מנויים עלולה לפגוע ביכולת של האתר לדרג נכון את אינספור הסרטונים. עם זאת, בפועל, רבים וטובים (וגם מפורסמים מאוד) משתמשים בטכניקה של קניית עוקבים ביוטיוב.

קניית מנויים ליוטיוב עלולה כאמור לסכן את הערוץ שלכם, מפני שאם היא תתגלה התוצאה תהיה פגיעה בדירוג, השעיית הערוץ ואפילו סגירתו. בהתאם, אם בוחרים לבצע את המהלך הזה, חשוב לא לעורר חשד.

כך למשל, אם לערוץ מסוים יתווספו פתאום מנויים שהם בוטים או כאלה בעלי חשבונות מזויפים, בשיעור משמעותי ביחס למנויים האותנטיים, יוטיוב תחשוד. נורת אזהרה תידלק גם כשלערוץ ישראלי יש לפתע שלל מנויים וצפיות מגולשים במדינות אחרות, ובפרט כשהתוכן בכלל לא רלוונטי למי שאינו ישראלי.

המסקנה המתבקשת: קניית סאבים ביוטיוב חייבת להתבסס על חשבונות ישראלים אמיתיים. באופן דומה, קניית צפיות ביוטיוב מישראל עדיפה על פני קנייה של צפיות ממדינות אחרות (אלא אם כן יש נסיבות מיוחדות).

קניית סאבים ביוטיוב

עד כמה קניית סאבים ביוטיוב כדאית?

קניית סאבים (סאב – קיצור של Subscribe שהיא פעולת הרישום כמנוי לערוץ) עשויה להיות כדאית מאוד, ואפילו תחליף לפרסום ביוטיוב (שאגב, כמו פרסום בגוגל, מתבצע דרך גוגל אדס).

הסיבה לכך היא שאחד הפרמטרים לפיהם יוטיוב מדרגת סרטונים הוא מספר המנויים בערוץ. ככל שהציון של סרטון מסוים גבוה יותר, כך הוא ייחשף ליותרעיניים, ואם אתם מייצרים תוכן איכותי, הקנייה הראשונית תוביל תוך זמן לא רב לשפע מנויים חדשים שאין צורך לשלם עבורם (אלא "רק" ליצור תוכן בעל ערך).

פרמטרים אחרים הם כמות הצפיות, מספר הלייקים, מספר התגובות (בלי קשר לתוכנן) ומספר ההרשמות לערוץ אחרי צפייה בסרטון מתוכו. בהתאם, קניית עוקבים ביוטיוב תהיה אפקטיבית באמת אם הרישום לערוץ יהיה אחרי צפייה בסרטון.

קניית מנויים ליוטיוב - שאלות ותשובות

האם קניית סאבים ביוטיוב חוקית?

לא מדובר בעבירה על החוק, אבל יוטיוב עלולה להעניש ערוצים אם היא מזהה פעילות לא אותנטית.

האם עוקבים ישראלים עדיפים על פני עוקבים מחו"ל?

ברוב המקרים כן, ודאי כשמדובר על עסק בשוק הישראלי (אלא אם כן מדובר בערוץ שפונה לשוק הבינ"ל – למשל, זמרת ששרה באנגלית).

האם כדאי להגדיל בבת אחת את מספר המנויים או באופן הדרגתי?

באופן הדרגתי – קניית מנויים ליוטיוב כך שפתאום מספר העוקבים מזנק ולאחר מכן נשאר סטטי במשך זמן רב עלולה לעורר חשד.

כמה מנויים כדאי לקנות?

בהתאם לנתונים הקיימים (מספר עוקבים, צפיות, תגובות) – כדי שההתנהלות תיראה אמינה.

האם קניית מנויים ביוטיוב היא תחליף ליצירת תוכן איכותי?

לא. קניית סאבים, לייקים ותגובות מספקת בוסט משמעותי, אבל בטווח הארוך רק ערוץ שמציג סרטונים משובחים, גם בפן הטכני וגם בפן התוכני, יכול להצליח באמת.

אהבתם? שתפו את החברים!
שוקולד
החלפת קישורים של מקצוענים

חדשות עדכונים וכלים שימושיים