וואטסאפ ווב (Whatsapp Web) – איך להתקין ולמה כדאי? [מדריך]

| מאת :

וואטסאפ היא מסוג הדברים שלפעמים נדמה לנו שהיו כאן מאז ומתמיד, למרות שרק באוגוסט 2009 הוצעה האפליקציה הזו לבעלי אייפונים, וחלפה עוד שנה שלמה עד שניתן היה להשתמש בה גם במכשירים מבוססי אנדרואיד. היום כבר קשה לדמיין את החיים בלי וואטסאפ, ואכן לפי סקר שנערך בארץ ב-2018, לא פחות מ-97% מאיתנו משתמשים בה מדי יום.

עם Whatsapp Web נוכל להפיק תועלת רבה אף יותר מהאפליקציה. כלי זה – שניתן להתקין אותו בקלות ובמהירות בכל מחשב – מייעל מאוד את ההתנהלות ובפרט הוא אידיאלי לעסקים שנעזרים בוואטסאפ לטובת מתן שירות ללקוחות קיימים ועתידיים. גם למשתמשים הפרטיים ווטסאפ ווב הוא שדרוג משמעותי שמקל על שליחת הודעות מכל הסוגים, קריאתן, פתיחת קבוצות ועוד פעולות נפוצות.

איך מתקינים ווטסאפ ווב?

כפי שהיתרון העיקרי של האפליקציה הוא העובדה שהשימוש בה אינטואיטיבי ונוח, כך גם ההתקנה של Whatsapp Online פשוטה ומהירה.

חשוב להדגיש: ניתן להתקין ווצאפ ווב במחשב רק לאחר שכבר הורדתם את האפליקציה לסמארטפון ונרשמתם אליה.

בכל מקרה, השלב הראשון הוא להיכנס בדפדפן שבמחשב לכתובת https://web.whatsapp.com.

המסך שייפתח בפניכם הוא זה:

וואטסאפ ווב למחשב

כפי שניתן לראות, ההנחיות כבר מופיעות על המסך:

  1. פותחים את הווטסאפ בסמארטפון שבו אתם מחוברים לאפליקציה.
  2. בתוך האפליקציה לוחצים על 3 הנקודות האנכיות שבפינה הימנית העליונה (או השמאלית העליונה, בהתאם להגדרות אצלכם), ואז על Whatsapp Web (האופציה השלישית מלמעלה בתפריט שנפתח).
  3. הלחיצה הנ"ל פותחת אוטומטית את המצלמה בסמארטפון, ומגדירה ריבוע באמצע המסך – יש לכוון אותו אל הברקוד שעל המסך, ללחוץ על הכפתור – וזהו, יש לכם וואטסאפ ווב במחשב. שימו לב שכל אנשי הקשר והצ'אטים שקיימים בסמארטפון שלכם עוברים אוטומטית גם אל הוואטסאפ ווב שבדסקטופ, כך שאתם ממשיכים את כל שפע האינטראקציות שלכם בדיוק מאותה נקודה שאליה הגעתם בטלפון.

היתרונות של השימוש בתוכנת ווצאפ ווב

גם אחרי שימוש אינטנסיבי באפליקציה – שאגב, נרכשה ב-2014 ע"י פייסבוק תמורת 19 מיליארד דולר – עדיין לא הצלחנו להחליט אם לכתוב בעברית וואטסאפ או ווצאפ, ובהתאם גם ווצאפ ווב או וואטסאפ ווב, אבל לגבי היתרונות של האופציה הזו יש קונצנזוס מלא.

ראשית, לרובנו קל הרבה יותר לכתוב הודעות עם מקלדת מלאה של מחשב נייח מאשר בסמארטפון. גם למי שנראה כאילו נולד עם טלפון נייד ביד, זמן הקלדת כל הודעה מתקצר משמעותית במחשב, ובוודאי שכך הדבר עבור המבוגרים יותר, מתורגלים ככל שיהיו בשימוש בסמארטפונים.

עבור עסק שמשתמש כאמור באופציה של וואטסאפ Web לצורך ניהול מערך השירות ונדרש להגיב על עשרות או אפילו מאות הודעות ביום, החיסכון בזמן הוא קריטי – ולמעשה בלי הכלי והסנכרון בין הטלפון למחשב כמעט בלתי אפשרי לספק מענה הולם לכל המתעניינים והלקוחות. עוד כדאי לזכור בהקשר זה שמי שפונה לעסק, מכל סיבה שהיא, מצפה לתשובה מפורטת ומקיפה, גם כשהפנייה היא בווטסאפ ולכאורה מדובר באפליקציה שמעודדת קיצורים.

ווצאפ ווב שימוש

סיבה טובה נוספת להתקין ווטסאפ ווב במחשב היא שבדרך זו קל יותר לשלוח לכל מי שאתם בקשר איתו – לקוחות, מתעניינים, ספקים, עובדים וכו' – קבצים שנמצאים במחשב: מצגות, סרטונים, מסמכי PDF, מפרטים טכניים, הצעות מחיר ועוד ועוד. כמובן שגם ללא Whatsapp Online תוכלו להעביר את כל הנ"ל דרך הסמארטפון, אבל הזיכרון בטלפונים הסלולריים מוגבל וחבל להעמיס עליו את אינספור התכנים והקבצים שיש במחשב של העסק.

כמו כן, בעזרת ווצאפ ווב קל יותר לראות אילו שיחות עדיין לא נענו, כך שהן לא יישכחו, ולנהל את הקבוצות הרבות שיש בכמעט כל חשבון באפליקציה. עוד כדאי לדעת שווטסאפ ביזנס תומכת באופן מלא ב-Whatsapp Web והחיבור ביניהם מבטיח זמינות גבוהה במיוחד ושלל אפשרויות לתקשורת יעילה להפליא.

ניתוק וואטסאפ Web בסוף יום העבודה

המלצה חשובה למי שבחר להתקין ווצאפ ווב היא לא לשכוח להתנתק מהמחשב בסוף כל יום עבודה. אם מדובר על מחשב שממילא לאף אחד מלבדכם אין אליו גישה, הניתוק אינו קריטי, אבל בכל מקרה כדאי לסגל את ההרגל הזה – כך שהתכתובות שלכם ואנשי הקשר שרשומים אצלכם בווטסאפ לא יהיו חשופים לעיניים זרות.

על-מנת לנתק את וואטסאפ ווב, לחצו על 3 הנקודות האנכיות שמעל לרשימת הצ'אטים שלכם, ואז בחרו באופציה התחתונה, Log Out (או "התנתק/י"). אם שכחתם לעשות זאת ואתם כבר לא ליד המחשב, תוכלו לבצע את הפעולה דרך האפליקציה שבסמארטפון.

 

 

אהבתם? שתפו את החברים!
משימות קידום אתרים
קידום אתרים אז לעומת היום
מה זה אופטימיזציה

חדשות עדכונים וכלים שימושיים