גוגל עשו זאת, 85% מהאתרים מותאמים למובייל

| מאת :

ב-23 לחודש גוגל הכריזו כי הם מסירים את התווית "מותאם לנייד" מתוצאות החיפוש של גוגל במובייל.
בהכרזה הזו הבנתי שגוגל באמת עשו את שלהם בכל מה שקשור להשלמת המעבר לעולם המובייל…

תזכורת, ככה נראית התווית:

אירועי הפרקים הקודמים:

בנובמבר 2014, גוגל החלה לסמן ב-SERP (עמוד תוצאות החיפוש) במובייל אתרים שמותאמים למכשיר נייד באמצעות Snippet מותאם לנייד / mobile-friendly. מטרת התיוג הייתה לעדכן את הגולשים האם האתר שהם עתידיים להיכנס אליו מותאם למכשירים ניידים.

 

בתחילת שנת 2015 הכריזו גוגל בבלוג למנהלי האתרים הרישמי שלהם, למנהלי אתרים, שהם חייבים ליצור גירסה מותאמת לאתר שלהם עבור המכשירים הניידים, אחרת האתרים יפגעו במיקומים. זה היה צעד חריג, מאחר וגוגל כמעט ולא מודיעה מראש על שינוי באלגוריתם. בהודעה, גוגל הצהירה כי העדכון יכנס לתקוף ב-21.4.15.
ההודעה הזו הכתה גלים בכל העולם וכך גם אצלנו בישראל. בעלי אתרים ומקדמי אתרים רבים, החלו לחשוש שמא ייפגעו המיקומים שלהם בתוצאות החיפוש במובייל ודאגו במהירות להתאים את האתר שלהם למובייל. בין אם באמצעות אתר עם URL נפרד – m.site.com או באמצתעות אתר ריספונסיבי (אתר שמתאים את העיצוב שלו לכל גודל מסך בו גולשים).
לבסוף, בשעת השין לא באמת הייתה רעידת אדמה, אבל גוגל השיגה את שלה וגרמו לכולנו, מקדמי ובעלי אתרים, לתת חווית משתמש טובה יותר למשתמשים שלנו.

 

באמצע שנת 2015 גוגל הכריזה שהחיפושים במובייל עקפו לראשונה את החיפושים בדסקטופ

 

במרץ 2016, גוגל הכריזה כי הפעם אתרים שמותאמים למובייל יקבלו עדיפות בדירוגים.

אז מה עכשיו?

עכשיו שהמיקומים עודכנו ונראה שבעלי אתרים בהחלט עשו את השינוי, מבחינת גוגל אין יותר צורך בתגית הזו (מותאם לנייד). על פי נתונים של גוגל: 85% מהעמודים, בתוצאות החיפוש של גוגל בנייד, כבר מותאמים למובייל. השינוי הזה הוא רק ויזואלי.

הסיבה שבכותרת המאמר כתבתי "גוגל עשו את שלהם" היא שבהודעה פשוטה בבלוג שלהם, מליוני אתרים עשו התאמות לדרך שבה גוגל חושבת – שגולש צריך לקבל ערך וחוויה טובה למה שהוא מחפש, ללא קשר למכשיר שבו הוא נמצא.

כולנו רוצים להיות מדורגים כמה שיותר גבוה בתוצאות החיפוש, וגוגל מנצלת את זה לטובתה ולטובת הגולשים שלה.

 

האם האתר שלכם מותאם למכשירים ניידים?

לגוגל יש מספר הנחיות איך אתר שמותאם לנייד צריך להיבנות, אז אחרי שקראת את המאמר, אני ממליץ לך לבדוק האם האתר שלכם מותאם למכשירים ניידים עם הכלי הבא של גוגל.

 

האתר שלכם לא מותאם לנייד? אל תישארו מאחור!
צרו איתנו קשר עוד היום ותקבלו הצעת מחיר משתלמת במיוחד!

שדרוג אתר קיים